Menu
Aromaterapie / Fytoterapie / Gemmoterapie

Jak zkrátit léčbu rýmy a nachlazení na poloviční čas? Jde to i bez léků.

Známe to všichni. První rok ve školce je pro děti i rodiče opravdová zkouška. My dospělí se vracíme s větším či menším nadšením do práce a ti naši malí špunti jdou do nové, pro ně neznámého prostředí. Pro obě strany je to zápřah. Jak po stránce psychické, tak po té fyzické. Není neobvyklé, že máme děti první rok školky častěji doma, než v onom zařízení, právě z důvodu různých nemocí, které tam pochytí a které pak prověřují zdraví a logistické fungování celé rodiny. Co na tom, že před tím dítko 3 roky v podstatě nemarodilo.

Ani nám se tento nešvar nevyhnul. Jirka byl ve školce ani ne týden, když udeřilo první nachlazení.

I když jsem povovláním zdravotní sestra, nikdy jsem neřešila tyto neduhy běžně dostupnou medicínou.

Vždy jsem hledala přírodní, šetrnější cestu, pokud to šlo. Jak u mě, tak u mých blízkých…

Ne jinak tomu je i u mého syna. Díky němu jsem si rozšířila obzory a přicházely ke mně informace z různých zdrojů, právě v okamžiku, kdy to bylo potřeba. Zpětně si uvědomuju, že to začalo již v těhotenství. Tehdy jsem na rýmu trpěla.

Jak si pomoci z běžně dostupných zdrojů, které máme určitě každý doma.

Už jste zkusili cibuli nebo „cibulové ponožky„? Ne? Možná budete překvapeni, jak dobře to funguje…

Když byl syn ještě miminko a měl zadní rýmu, nad postýlku jsem mu do ponožky zavěsila nakrájenou cibuli. V ložnici to čpělo odérem cibuli vlastním, ale její silice pomohly uvolnit ucpaný nos miminka.

Dospělým doporučuji „cibulové ponožky.“ Když je rýma opravdu urputná a nejde smrkat, před spaním si do ponožek nadrobno nakrájím cibuli a ponožky si navléknu na nohy. Takto nechám přes noc. Opakuji několik nocí, dokud je potřeba. Osvědčilo se mi to. U miminek bych volila spíše zavěšení nad postýlku. Když není kam zavěsit, tak nakrájenou cibuli nechám na talířku vedle postele, např. na nočním stolku.

Pro otrlé a jen dospělé mám odzkoušeno, kápnout kapku z cibulové šťávy do nosu. Pálí to jako čert, ale rýma se dále nerozvine. Toto jsem praktikovala ve svém životě asi 3x. Pálí to opravdu hodně a cítíte, kde přesně máte čelní i čelistní dutiny. Silice z cibule jsou schopné denzifikovat sliznice, ale nedoporučuji tento postup praktikovat, pokud máte rýmu několikáty den. Sliznice je zduřelá a nebylo by to opravdu nic, co by se vám líbilo a co byste pak někdy chtěli opakovat. Také se dá šťáva nakapat na malé chomáčky vaty a na 5-10 minut vložit do nosních dírek.

Kojíte? Mateřské mléko je malý přírodní zázrak!

Dalším tipem, tentokrát pro maminky které kojí, je využití mateřského mléka. Opět mám na synovi odzkoušeno, že když jsem ještě měla tu možnost, stačilo nakapat pár kapek mateřského mléka do nosíku. To, jak je známo, obsahuje mnoho cenných látek a také protilátky proti různým neduhům, když je třeba. Jeho složení se mění v závislosti na potřebách miminka a jiných okolnostech. Moje MM zabralo i na psove potíže s ušima (opakující se záněty). A pomohlo nám překonat žaludeční virozu u syna v jednom roce. A že byla fakt urputná. Překonali jsme ji díky MM bez nutnosti hospitalizace. Tady mě pak příroda opravdu překvapuje, čeho všeho je schopna.

Co dělat, když předchozí možnosti nepřipadají v úvahu?

Ne každý zápach z cibule snáší dobře. A i mně třetí den páchlo po cibuli úplně všechno. O tom, že i když postel převlečete, cítíte tu charakteristickou vůni stále, asi ani mluvit nemusím. Pro tyto případy využívám hojně aromaterapii a již minule zmíněné prawteiny. Při každém nachlazení se doma neobejdeme bez použítí esenciálního oleje Bodyguard. Jak na tělo, tak v difuzeru. Právě díky první zkušenosti, jsme si se synem udělali ráno před odchodem do školky takový malý rituál. Než se oblékne, natřu mu plosky nohou třemi kampkami EO Bodyguard v nosném oleji, který mám zrovna v lednici po ruce. Teď v zimě je to převázně mandlový olej.

Synovi pomáhá, jednak po psychické stránce, jakožto „ochránce“ má pozitivní vliv na podporu jeho sebevědomí a zároveň ho chrání před dalším onemocením. Má jeho vůni velmi rád. V té převažuje hřebíček. Tuto směs mu stříkám i na oblečení než odcházíme z domu. Velmi mu to pomohlo při zvykání si na kolektiv. A každý den v čase viróz, plískanic a deštivého počasí mlsáme BODYGUARD prawtein a prawtein KIDS

Chcete si přečíst další článek o prawteinech? Pokračujte zde

Je-li třeba, např. v období chřipek, pak pro nás dospělé využívám účinků EO PROTECT. Je silěnjší než BODYGUARD, který je díky své vůni určen právě dětem. Synovi ale ani samotný Protect nevadí.

Nyní, do konce března, je Protect pro registrované v akci (o 50% levnější), právě v návaznosti na situaci kolem koronaviru. Díky svému složení může pomoci v boji proti různým virům. S registrací získáte i další výhody.

Registrovat se můžete zde 

Registrace je zcela zdarma, nic se nemusí prodlužovat. Neplatíte žádné poplatky. Pouze čerpáte výhody. Samozřejmě je možné objednat i bez registrace ale je škoda, přijít o možnost případných slev.

Jak jsme s rýmou bojovali při bolestech ucha u syna, si můžete zpřečíst zde

Další možnost je využití gemmoterapie nebo fytoterapie

Vše se dá dobře kombinovat. Mezi pomocníky, které užíváme vnitřně, na podporu imunity řadím Lichořeřišnici paní bylinkářky Podhorné. S jejími produkty jsem měla dobrou zkušenost u partnera, co se týká reprodukce. Neměla jsem tedy sebemenší důvod pochybovat. Lichořeřišnice je schopna, pokud se podá včas, skvěle podpořit imunitu a zkrátit délku trvání nemoci. Máme ověřeno. Kape se do trošky vody podle váhy člověka. Dospělý chvíli, (minutu, dvě) podrží v ústech pod jazykem. Syn vypije hned. Zatím nepochopil, že něco se i vychutnává :-). Nám funguje skvěle na angíny. Ale je vhodná na záněty močového měchýře, na nachlazení. Takže je ideální pomocník na podzimní a zimní období plískanic, ranních mlh a i jako prevence.

Grepová tinktura nebo olej jsou taktéž velmi významnými pomocníky v boji proti nachlazení.
Extrakt z grepových semínek působí, dle slov paní Podhorné, až proti osmi stovkám kmenů bakterií a virů, proti stovce kmenů plísní a také proti jednobuněčným parazitům. Afty, opary, akné, záněty, plísně – na vnější i vnitřní užití. V období chřipek je grepová tinktura tou pravou!

Video paní Podhorné si můžete pustit níže.

Dalším skvělým bojovníkem s nachlazením je Vironal. Což je bioinformační bylinný koncentrát. Přidávám ho stejně, jako lichořeřišnici při prvníh známkách nachlazení. Taktéž máme na sobě ověřeno, že je schopen zkrátit dobu léčení nemoci. Už název napovídá k čemu asi bude určen. Užíváme jej stejně, jako Lichořeřišnici, jen s tím rozdílem, že jej hned polykáme. Opět mám odzkoušeno, že je velmi účinný i jako prevnce před nachlazením a chřipkou.

K nachlazení patří také rýma. I zde mám svého favorita, co se týká vnitřního užití a tím je Grepofit Drops. Opět se jedná o bylinný koncentrát a užívá se pododbně, jako Vironal. Mám několikrát ověřeno, že tito tři bojovníci běžné nachlazení a rýmu vyřeší cca. do 3 dnů. Grepofit je také možné koupit jako nosní sprej Grepofit Nosol Aqua, což se u nás ukázalo jako nejlepší řešení pro našeho malého syna, takže mu jej stříkám místo mořké vody do nosu. Pro mě se pak při bolesti v krkru osvědčil Grepofit Spray. Grepová jádra jsou tedy, jak se zdá, opravdu velmi účinným prostředkem pro přírodní léčbu rýmy.

Výrobky od firmy Energy můžete díky registraci získat za zvýhodněnou cenu. Pokud budete mít o registraci zájem, pošlete mi zprávu na můj Facebook nebo využijte kontaktní formulář tady na webu a já vám poradím, jak získat při registraci co nejvíce výhod.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply